MM Pokal mesta Celje – rezultati

Plavalke in plavalci Plavalnega kluba Celulozar Krško so v soboto in nedeljo sodelovali na 32. Pokalu mesta Celje.

V sobotnem programu so nastopili kadeti, mladinci in člani. Štiri uvrstitve med deseterico najboljših je zbrala Karmen Zorič, ki je bila najboljša 4. na 400m prosto. Četrti je bil na 200m delfin tudi Matic Močnik, Nik Sokolovič je bil najboljši 6. na 50m hrbtno, dve osmi mesti sta zasedla Anže Kozole (na 50m delfin) in Alen Jular (na 400m prosto), 10. mesto je na 400m prosto zasedel Jakob Močnik, blizu deseterice pa so se uvrstili tudi Julija Marolt, Lucija Marolt in Eva Šribar.

Dan pozneje so v bazenu v Golovcu plavali dečki, deklice in mlajši dečki ter mlajše deklice. Med 17 Celulozarji je Tim Bizjak zmagal na 50 in 200m hrbtno, na najkrajši razdalji se je ob tem z novim osebnim rekordom prvič spustil pod mejo 30 sekund. Ob tem je na 100m mešano osvojil 3. mesto, 5. je bil na 200m prosto. Tudi ostali plavalke in plavalci se lahko pohvalijo z uvrstivami med deseterico najboljših. Eva Dobnik je bila najboljša 4. na 100m prsno, Anej Krušič je osvojil dve 6. mesti (na 100 in 200m prsno), Gašper Božovič je bil dvakrat sedmi (na 100 in 200m prsno), Luka Ferenčak je bil 7. na 50m hrbtno, na 8. mesto sta se uvrstila Jan Kozole (na 50m hrbtno) in Matija Osetič (na 100m mešano), deveta sta bila Aneja Arh na 100m hrbtno in Maj Zorko na 100m prosto. Za kopico novih osebnih rekordov pa velja pohvaliti tudi ostale Celulozarje, v Celju so plavali še Maša Vasiljevič, Anja Vrščaj, Jan Germovšek, Nejc Kapušin, Svit Lenartič, Matija Marolt, Miha Osetič in Florijan Resnik.