Finale razvojnega pokala 2019 – Mišov memorial Ljubljana

V soboto se je 13 naših plavalcev udeležilo zadnjega, 8. Razvojnega pokala, ki se je odvijal v Ljubljani na bazenu Ilirija.

Ema Menoni je v svoji kategoriji dvakrat stopila na najvišjo stopničko v disciplinah 100m hrbtno in 200m mešano ter bila tretja na 50m prosto. Na stopničke se je zavihtel tudi Florijan Resnik, ki je bil tretji v disciplini 200m delfin. Med najboljših deset se je dvakrat uvrstil tudi Jan Kozole, ki je bil dvakrat peti na 100m hrbtno in 50m prosto.
V skupnem seštevku Razvojnega pokala za leto 2019 se je najvišje uvrstila Ema Menoni z 8.mestom, v svojem letniku ( 2009 ) je bila med vsemi najboljša, pri fantih pa je bil najboljši Jan Kozole s 17.mestom.

Ekipno so starejši dečki in deklice osvojili 13.mesto, mlajši dečki in deklice pa so bili odlični 10.

Pohvale si zaslužijo tudi Aneja Arh, Nina Tomše, Maša Vasiljević, Tin Babič, Luka Ferenčak, Nejc Kapušin, Anej Krušič, Matija Marolt, Matija Osetič in Ožbe Pfajfar za odplavane osebne rekorde.