Absolutno, mladinsko in kadetsko državno prvenstvo 2018, Ljubljana

Od četrtka do nedelje je 12 članic in članov Plavalnega kluba Celuozar Krško sodelovalo na zimskem združenem prvenstvu Slovenije. Na absolutnem, mladinskem in kadetskem državnem prvenstvu so zabeležili sedem uvrstitev v finala.

S štirimi uvrstitvami v popoldanska finala se je tokrat izkazal mladinec Tjaš Žvar in v treh popravil absolutne klubske rekorde (na 200m prsno, 200m prosto in 400m prosto), najbližje medalji je bil v nedeljskem nastopu na 200m prsno, ko je med mladinci osvojil 4. mesto, v absolutni konkurenci pa je končal na 7. mestu.

Žana Maruša je plavala v finalu na 400m prosto ter med mladinkami osvojila 7. mesto, na 200m delfin sta v finalu plavala tudi Matic Močnik in Peter Kržan.

Celulozarji so na tokratnem državnem prvenstvu skupaj odplavali 54 osebnih rekordov, za uspešne nastope velja pohvaliti tudi ostale člane krškega kluba. V Ljubljani so plavali še Lara Jambriško, Julija Marolt, Eva Šribar, Alen Jular, Anže Kozole, Jakob Močnik, Nik Pribožič in Nik Sokolovič.