Poletno državno prvenstvo mlajših dečkov in deklic, Maribor 2021

V soboto in nedeljo je v Mariboru potekalo državno prvenstvo za mlajše dečke in deklice, barve našega kluba pa je zastopalo pet plavalcev.

V mlajšem letniku se je najbolj izkazal Tin Babič, ki je v disciplini 100m prosto osvojil tretje mesto. V disciplinah 200m mešano, 200m prosto, 100m prsno in 50m prsno, pa je pristal tik pod odrom za zmagovalce. Med deseterico se je uvrstil tudi na 50m prosto in sicer na šesto mesto.

Med deseterico sta se v mlajšem letniku uvrstila tudi Nejc Kranjc in Ana Menoni. Ana je bila peta na 50m hrbtno, sedma na 100m prosto ter deveta na 50m prosto, Nejc pa je bil sedmi na 200m prosto, ter osmi na 100m prosto.

Pohvale za svoje nastope in izboljšane osebne rekorde si zaslužita tudi Anej Jurčič in Ožbe Pfajfar.

Mlajši dečki in deklice gredo sedaj na zaslužene počitnice, konec tega tedna pa svojo sezono z državnim prvenstvom zaključujejo dečki in deklice, ki bodo tekmovali v Ljubljani.