Pokal Boberček – 6.razvojni pokal Slovenije, Ravne na Koroškem

V soboto smo se Celulozarji na Ravnah na Koroškem udeležili še zadnje letošnje tekme, ki je
štela za Razvojni pokal. Klubske barve so uspešno zastopali štirje plavalci.
Z dvema zmagama na 100m prsno in 200m hrbtno ter dvema drugima mestoma na 50m
prosto in 100m delfin je bila najuspešnejša Ema Menoni. Ema je poleg vseh izjemnih posamičnih nastopov v skupnem seštevku letošnjega razvojnega pokala osvojila drugo mesto.
Na zmagovalni oder se je trikrat povzpela tudi Ana Menoni, ki je zmagala na 100m hrbtno, še
dvakrat pa je bila druga na 50m prosto ter 200m prsno, tik pod odrom za zmagovalke pa je
ostala na 200m prosto. Četudi leto dni mlajša je Ana osvojila skupno sedmo mesto v točkovanju razvojnega pokala.
Mlajši deček Tin Babič se je dvakrat zavihtel med prejemnike odličij z enim drugim mestom
na 100m hrbtno ter tretjim mestom na 200m prsno še dvakrat pa je bil četrti na 50m prosto
in 200m prosto. Tudi Tin je v skupnem seštevku mlajših dečkov osvojil izjemno drugo mesto.
Nejc Kranjc je prav tako uspešno plaval in se v vseh treh štartih uvrstil med deseterico s
petim mestom na 200m prosto in dvema osmima mestoma na 50m prosto in 100m hrbtno, skupno pa je osvojil 15.mesto.

V ekipni uvrstitvi so naše deklice osvojile kar 4.mesto med vsemi slovenskimi klubi, mlajši dečki so bili 6., mlajše deklice osme, starejši dečki pa deveti. So pa naši plavalci, sicer maloštevilni, v povprečju osvajali največ točk in so v tem pogledu najboljši med vsemi.