Memorial Jožeta Rebca Radovljica in Mednarodno prvenstvo Kranja 2022

Za nami je izjemno uspešen plavalni vikend. Mlajši so tekmovali na Memorialu Jožeta Rebca v Radovljici, starejši pa so moči merili v Kranju.

Kar 16 odličij so osvojili Ema in Ana Menoni, Tin Babič, Sara Dobnik in Tim Bizjak za naše klubske barve ta vikend. Začnimo z mlajšimi: skoraj 400 plavalcev se je zbralo na bazenu pod Oblo gorco v Radovljici, med njimi 6 “Celulozarjev”. Naši fantje in dekleta so nastopali odlično in osvojili kar 15 medalj. Ema Menoni je pri starejših deklicah zmagala na 400 mešano in 100 hrbtno ter bila druga na 50 in 200 hrbtno ter 100 prsno. Njena sestra Ana je pri mlajših deklicah zmagala kar trikrat: na 100 prosto, ter 100 in 200 hrbtno, bila pa je še druga na 50 prosto. Blestel je tudi Tin Babič, ki je med mlajšimi dečki ugnal vse na 100 delfin, bil 2. na 100 prosto ter tretji na 50 prosto ter 200 hrbtno in mešano. Zbirko radovljiških medalj je dopolnila Sara Dobnik, ki je med starejšimi deklicami zasedla 2.mesto. Odlično sta nastopala tudi Nejc Kranjc in Lovro Kožar; Nejc je na 100 delfin osvojil nehvaležno, a odlično 4.mesto, Lovro pa je bil 8. tako na 50 kot 100 prsno.

Naši kadeti in mladinci pa so tekmovali v Kranju. Blizu 300 udeležencev iz 10 držav, med njimi najbolj zveneče ime, olimpijski prvak iz Tokia Michael Andrew , reprezentantje Avstrije, Češke in še nekaj odličnih tujih in domačih posameznikov je uprizorilo lepe boje v vodi. Med našimi plavalci je do medalje, 2.mesta na 200 mešano v absolutni konkurenci priplaval Tim Bizjak, ostali pa so z nekaj osebnimi rekordi dodali k dobremu vtisu s tekmovanja.

http://www.pzsana.net/pzsana/tekma_klub.php?se=2022&ba=L&tek=45&klub=CK&fina=2022

http://www.pzsana.net/pzsana/tekma_klub.php?se=2022&ba=L&tek=47&klub=CK&fina=2022