Državno prvenstvo mlajših dečkov in deklic, Kranj

V soboto in nedeljo je v Kranju potekalo poletno državno prvenstvo za mlajše dečke in
deklice, katerega se je udeležilo 9 plavalk in plavalcev Plavalnega kluba Celulozar Krško.
Prikazali so odlične nastope in priplavali kar nekaj stopničk ter podrli veliko osebnih
rekordov.
Najbolj se je izkazala Ema Menoni, ki si je v mlajšem letniku priplavala tri prva mesta v
disciplinah 50, 100 in 200 metrov hrbtno, dvakrat pa se je zavihtela še na drugo mesto v
disciplinah 200m mešano ter 200m prsno, na 200m prosto pa se je uvrstila na peto mesto. V
isti kategoriji se je na stopničke povzpela tudi Sara Dobnik, ki je bila prva na 200m prsno,
druga na 100m prsno, ter tretja na 50m prsno.
Med deseterico sta se uvrstila tudi Luka Ferenčak, ki je bil šesti na 400m prosto, ter Nina
Tomše, ki je bila sedma na 50m prsno, deveta na 200m mešano ter deseta na 100m prsno.
Pohvale za odlične nastope si zaslužijo tudi Tin Babič, Gašper Božovič, Anej Jurčič, Svit
Lenartič in Ožbe Pfajfar, ki so poleg zgoraj naštetih odigrali veliko vlogo pri skupni moštveni
uvrstitvi, saj smo v skupnem seštevku točk zasedli odlično 12. mesto med 26. klubi iz vse
Slovenije.
Potrebno je tudi omeniti, da so na državnem prvenstvu z zamudo podelili priznanja za letošnji Razvojni
pokal. Priznanja so dobili plavalke in plavalci do 16. mesta, ki so pridno zbirali točke na
osmih tekmah v zimskem in poletnem delu sezone. Med mlajšimi deklicami je osmo mesto
osvojila tudi naša Ema Menoni in s tem le potrdila več kot uspešno sezono.