DP Maribor 2018: Tim dvakrat državni prvak, Jan 2. na 100m prosto

Od petka do nedelje je v Mariboru je na zimskem državnem prvenstvu za dečke in deklice zelo uspešno nastopilo 7 plavalk in plavalcev krškega Celulozarja. V krškem klubu se veselijo dveh zlatih in ene srebrne medalje, diplome za 2. mesto ter desetih finalnih nastopov.

Tim dvakratni državni prvak

Tim Bizjak je v Mariboru postal državni prvak v disciplinah 50 in 100m hrbtno ter tako okoli vratu prejel dve zlati medalji, na 200m hrbtno pa je osvojil 2. mesto in prejel srebrno medaljo. Na 400m mešano mu je bronasta medalja po dobrih petih minutah plavanja pobegnila za vsega 13 stotink, 4. mesto je osvojil na 200m mešano, 5. je bil na 100m mešano ter tako skupaj plaval v petih popoldanskih finalih.

Jan na stopničkah

Na zmagovalni oder je v nedeljo stopil Jan Kozole. Jan je v disciplini 100m prosto v letniku plavalcev 2005 osvojil 2. mesto ter prejel diplomo za 2. mesto, ki jih podelujejo najboljšim plavalkam in plavalcem v mlajšem letniku. V najboljšo deseterico med mlajšimi letniki se je uvrstil še na 50m hrbtno, 100m hrbtno in 200m hrbtno, v vseh omenjenih disciplinah pa je Jan plaval tudi v popoldanskih finalih.

Maj v B finalu na 100m prosto

Finale B na 100m prosto si je z odličnim plavanjem v nedeljo prislužil tudi Maj Zorko in nato osvojil 15. mesto v absolutni konkurenci, v skupaj šestih nastopih pa je popravil 5 osebnih rekordov.

Odlični tudi ostali

Za množico novih osebnih rekordov velja pohvaliti tudi ostale Celulozarje. V mlajšem letniku so nastopili trije, Aneja Arh je izboljšala šest osebnih rekordov in bila najboljša 10. na 400m prosto, Eva Dobnik je najvišje končala na 15. mestu na 50m prosto, Miha Osetič pa je na 400m prosto osvojil 16. mesto. Anja Vrščaj je bila ob petih osebnih rekordih najboljša na 100m prsno. Štafeta 4×50 mix prosto v postavi Bizjak, Kozole, Arh, Dobnik je osvojila 17. mesto od 30 sodelujočih štafet.

Sklop treh državnih prvenstev se bo končal naslednji vikend, ko bo na državnem prvenstvu za mlajše deklice in mlajše dečke v Celju nastopilo 13 Celulozarjev.

Nastope si lahko pogledaš na Youtube kanalu Plavalnega kluba Celulozar Krško.