Banja Luka Open 2023

Minuli vikend je v Banja Luki potekalo mednarodno plavalno tekmovanje Banja Luka Open 2023 katerega se je
udeležilo tudi devet Celulozarjev,ki so si med več kot 500 sodelujočimi iz devetih držav priplavali nekaj popoldanskih final in tudi medalj.
Ema Menoni je bila v svoji kategoriji prva na 200m hrbtno ter tretja na 100m hrbtno prav
tako pa je v teh dveh disciplinah plavala v absolutnem A finalu in osvojila četrto ter šesto
mesto. V finalih je nastopila tudi na 50m hrbtno in 50m prsno ter v obeh finalih osvojila
deveto mesto.
S tremi zlatimi medaljami se lahko pohvali tudi Ana Menoni, ki je bila v svojih kategorijah
najboljša na 50, 100 in 200m hrbtno za nagrado pa je plavala še v B finalu na 200m hrbtno in
zasedla deseto mesto v finalu.
V dveh finalih je nastopila tudi Maša Vasiljević in sicer v A finalu na 200m mešano kjer je
osvojila deveto mesto ter v B finalu na 200m prosto kjer je osvojila deseto mesto.
Med deseterico v svojih kategorijah so se uvrstili še Tin Babič, ki je bil trikrat četrti na 50m
delfin, 100m hrbtno ter 200m hrbtno in sedmi na 50m prosto, Nejc Kranjc je bil dvakrat četrti
na 200m prosto in 100m delfin, peti na 400m prosto in šesti na 50m delfin ter Lovro Kožar, ki
je bil četrti na 200m prsno, peti na 100m prsno ter šesti na 50m prsno.
Pohvale za odplavane osebne rekorde pa si zaslužita tudi Nina Tomše in Anej Krušič.