Banja Luka Open 2018

Osem plavalcev krškega Celulozarja je minuli vikend nastopilo na močnem mednarodnem tekmovanju v Banja Luki. Med  422 udeleženci iz 47-ih klubov iz 12 držav so dosegli kar nekaj vzpodbudnih rezultatov. Najmlajši med njimi, Tim Bizjak ( sicer državni prvak Slovenije na 50 in 100m hrbtno med dečki do 14 let ), se je uvrstil celo v absolutno finale na 100m hrbtno, kjer je zasedel 8. mesto, v svoji starostni kategoriji pa je osvojil srebrni medalji na 50 in 100 hrbtno ter bron na 200 hrbtno. V absolutni konkurenci je Tjaš Žvar osvojil 14. mesto na 100 prsno, nekaj odličnih uvrstitev pa so si priplavali tudi preostali fantje; Jakob Močnik je osvojil 10. mesto na 50 hrbtno med kadeti, pri mladincih je bil Nik Sokolovič  8., Nik Pribožič pa 9. na 100m hrbtno,  Matic Močnik 10. na 200 prosto, Alen Jular 11.na 100m prsno, Peter Kržan pa 12. na 50 prsno.

Skupaj so v 32 nastopih odplavali kar 23 osebnih rekordov, kar je za začetek sezone zelo vzpodbudno. priborili so si tudi 7 kategorizacij državnega razreda po merilih OKS.