Celulozarji odlični na 31. Pokalu Ježek v Ljubljani

V soboto in nedeljo so v Ljubljani pripravili 31. Pokal Ježek, tekmovanje namenjeno najmlajšim plavalcem.

V soboto je barve Celulozarja zastopalo 5 plavalcev, v nedeljo pa 10. Sobota je bila namenjena malo starejšim plavalcem, saj so bile na sporedu 100 in 50 metrske discipline. Na 100 metrov so se pomerili Gašper Božovič, Svit Lenartič in Luka Ferenčak na 50 metrov pa Nina Tomše in Iva Pika Sirk. Fantje so si priplavali tri uvrstitve med deseterico ter nekaj novih osebnih rekordov. Luka je bil na 100m prosto 7. in 10. na hrbtnem, Gašper pa 9. v prsnem. Svit je bil z 12. mestom najbližje deseterici v prosti tehniki. Nina in Iva Pika sta tudi plavali odlično in popravili nekaj osebnih rekordov.

V nedeljo so bile na vrsti 25 metrske discipline, kar je posebnost tega tekmovanja. Plavali so plavalci rojeni 2009 in mlajši, imeli pa smo tudi nekaj plavalcev, ki so sploh prvič nastopili na plavalnem tekmovanju. Najbolj je izstopala Ema Menoni, ki se je dvakrat zavihtela na tretje mesto – v delfinu in hrbtnem slogu. Ema je bila v prosti tehniki tik pod odrom za zmagovalke, v prsnem pa je končala na 13. mestu. Na koncu so se sešteli rezultati vseh štirih disciplin, kjer je Ema zasedla tretje mesto. Deseterici se je zelo približal tudi Ožbe Pfajfar z 12 mestom v prsnem in 15 v prosti tehniki. Imeli smo tudi štafeto 4x25m prosto v zasedbi Menoni, Ribič Vene, Pfajfar, Jurčič, ki je zasedla 11. mesto. Veliko pohvalo za uspešne nastope si zaslužijo tudi Živa Ribič Vene, Nik Jurkovič, Lovro Kožar, Aleksander Zorčič, Nejc Kranjc, Žak Gorenc, Tin Babič in Anej Jurčič